Bugün 28 Mayıs 2020 Perşembe
Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Düzce Üniversitesi’nde..
Düzce Üniversitesi, Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil ve beraberindeki üst düzey devlet yetkilileri ağırladı
  Adıgey Cumhuriyeti CumhurbaÅkanı  DÜzce Üniversitesi’nde..
Oy : 6-Puan : 19
+ -
Düzce Üniversitesi, Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil ve beraberindeki üst düzey devlet yetkilileri ağırladı.
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret eden Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kumpil, Düzce’de ve Düzce Üniversitesi’nde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek Rektör ve Düzce heyetine teşekkür etti.

Programa; Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil, Adıgey Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı ÇeraşeAnzavur, Adıgey Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mamy Davut, Maykop Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kuyij Saide, devlet yetkilileri ve davetli konuklar katıldı.

Adıgey Bayrak Günü’nde Düzce Üniversitesi’nde kendilerini ağırladıkları için Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, akademisyenler ve Düzce Üniversitesi yetkililerine teşekkür eden Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil, sıcak karşılama ve sıcak ilgiden dolayı  teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Düzce Üniversitesi’nin çok hızlı geliştiğini gördüğünü belirterek, Üniversitenin gerçek anlamda bir bilim merkezine dönüştüğüne işaret etti. Ülkemiz ve Rusya arasında büyük bir dostluk ilişkisi olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Murat Kumpil, bu iki ülkenin bu yılı turizm ve kültür yılı ilan ettiklerini dillendirerek bu yolda her türlü destek ve çabaya hazır olduklarının altını çizdi.


DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÇAKAR’DA KONUŞTU

İlk olarak Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret eden Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil ve beraberindeki heyet, daha sonra Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen programa katıldı.

DÜ ÇERK. D. VE EDB. BÖLÜM BAŞKANI ALTIN

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fehmi Altın, Adıgey Devlet Üniversitesi ile birlikte çalışmalarının devam edeceğini belirterek, Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün Düzce Üniversitesi’nde kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

DÜ ÇERKEZ DİLİ VE EDB. BÖLÜMÜ’NDEN PROF. DR. MİRA HACEMİZOVA

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Çerkez Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mira Haçemizova, Adıgey Cumhuriyeti’nin değerli konuklarını ağırladıkları için mutluluk duyduklarını ifade etti. 2013’te akademisyen olarak Düzce Üniversitesi’ne geldiklerini söyleyen Prof. Dr. Mira Haçemizova, altıncı eğitim yılını bitirmek üzere olduklarını dile getirerek gerçekleştirdikleri eğitim-öğretim faaliyetlerinden bahsetti. Hiçbir zaman yalnız olmadıklarını, kendilerine Düzce Üniversitesi’nin ve Düzce’nin destek olduğunu dile getiren Haçemizova, sözü Düzce Üniversitesi mezun öğrencilerinden Şınaho Gizem Daşdemir’e bıraktı.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. N. D. ÇAKAR

Şınaho Gizem Daşdemir’in duygu ve düşüncelerini aktarmasının ardından Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, konuşmasını gerçekleştirdi. Adıgey Bayrak Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Rektör Çakar, AdıgeyCımhuriyeti Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyeti ağırladıkları için mutluluk duyduklarını dile getirdi. Her zaman ilkleri başaran Düzce Üniversitesi’nin; Çerkez Dili ve Edebiyatı lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının kurulmasıyla yine ilklere imza attığına dikkat çeken Çakar, bu coğrafyanın mozaiğine şekil vermekten ve ilklere öncülük etmekten onur duyduklarını sözlerine ekledi.

ADIGEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MAMY DAVUT

Programda bir konuşma gerçekleştiren Adıgey Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mamy Davut, Adıgey Devlet Üniversitesi’ni, Güney Rusya’nın Maykop şehrinde kurulmuş kadim bir üniversite şeklinde nitelendirdi. 13 fakülte ve 2 enstitünün yer aldığı üniversitede 13 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Prof. Dr. Mamy Davut, Düzce Üniversitesi ile olan stratejik iş birliğini daha da derinleştirmek istediklerini söyledi.

ADIGEY CUMH. MİLLİ EĞİTİM BAKANI DÜ DÜZCE’DEYDİ

Adıgey Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı ÇeraşeAnzavur’unAdıgey eğitim sistemi hakkında bilgi vermesiyle devam eden programda Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil, yaptığı konuşmada önemli tespitlerde bulundu.


Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil’e hediye takdim edilmesiyle sona eren Düzce Üniversitesi programının ardından, konuk heyet için Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’nde düzenlenen “Adıge Bayrak Günü” etkinliğine katıldılar.


 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.