Bugün 28 Mayıs 2020 Perşembe
Başkan Kumpir’e Sevgi Seli
*Vali ve Belediye Başkanı ile bir araya geldi.
 BaÅkan Kumpir’e Sevgi Seli
Oy : 8-Puan : 24
+ -
*Vali ve Belediye Başkanı ile bir araya geldi.
*Düzce Üniversitesi’nde programa katıldı.
*Köprübaşı Ö.E. Köyü’ndeki “Adıge Bayrak Günü” etkinliğine katıldı.
 Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Murat Kumpil, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve özellikle “Adige Bayrak Günü” etkinliklerine katılmak üzere geldiği Düzce’de yoğun ilgi ve sevgi gösterisiyle karşılandı.
Rusya Federasyonu Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil beraberinde birçok bakan ve üst düzey yetkililerle birlikte geldiği Düzce’de gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen çok sayıda kadınlı erkekli Adığe ve Abhazların oluşturduğu Çerkez’lerden oluşan  kalabalık gurup tarafından D-100 Karayolu kenarında Acaroğlu Tesisleri’nde karşılandı.Adıge Bayrakları ve oyunlar eşliğinde karşılanan Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpil ve beraberindeki heyet daha sonra Turan Otel’de istirahate çekildi.
GÜNDÜZ PROGRAMI YOĞUNDU
Adıgey Cumhurbaşkanı Murat Kumpil ve beraberindeki heyet, Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı tarafından kabul edildi. Valilik makamında yapılan karşılıklı konuşmalarda Adıgelerin Düzce’deki uyumlu ve kalkınmaya yönelik duruşları vurgulandı. Karşılıklı hediyeleşmelerin ardından Düzce Belediyesine geçildi,. Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü ile makamda bir araya gelen Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kumpil ve beraberindeki heyet, birlik ve dayanışma vurgusu yaptılar.
KARDEŞ ŞEHİR UYGULAMASI BAŞLATILSIN
Düzce Belediye BaşkanıÖzlü, daha önce başlatılan kardeş şehir uygulamasını devam ettirme kararı aldı. Düzce Adıge  Kültür Derneği Başkanı Özcan Çakmakçı, Kafkas İş Adamları Derneği (KAFİAD)  Başkanı Yusuf Taymaz,Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
PAKMAYA
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.