Bugün 26 Şubat 2021 Cuma
Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpil Murat Düzceye 'ye Geliyor
Rusya federasyonuna bağlı Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpil Murat ve heyeti 23-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Türkiye’de olacak.
  Adıgey Cumhuriyeti BaÅkanı Kumpil Murat   DÜzceye 'ye Geliyor
Oy : 40-Puan : 114
+ -
Rusya federasyonuna bağlı Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpil Murat ve heyeti 23-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Türkiye’de olacak.

Düzce Karşılama Komitesi AdınaDüzce Adıge Kültür Derneği Başkanı Özcan ÇAKMAKÇI, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpil Murat’ı, 18-19 Şubat 2019 tarihlerinde Adıgey Cumhuriyeti’ne düzenlemiş olduğu ziyarette Kafkas İş adamları Derneği (KAFİAD) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile ortak bir program çerçevesinde Türkiye’ye davet ettiklerini hatırlatarak konuyla ilgiil şu yazılı açıklamada bulundu:

“Davetimizi kabul eden Cumhurbaşkanı Kumpil Murat ve beraberindeki üst düzey yöneticilerden oluşan heyet resmi temaslar için 23 Nisan 2019 tarihinde Ankara’ya gelecek. Bu kapsamda Ankara’da TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve  Çerkes milletvekillerinin yanı sıra Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği ile de görüşmeler yapılacak.

Adıgey Cumhuriyeti Başkanı Kumpıl Murat Düzceye 24 nisan gecesi gelecek Düzce Gİrişinde Karşılanması beklenen Başkan -25 nisan ADIGE ulusal Bayrak Gününde  , resmi temaslarının ardından saat 11:00 De Düzce Ünviversitesi Cumhuriyet konferans salonunda ve 14:00 de Köprübaşı Ömerefendi köyünde  Halk ile buluşacak.”

NALMES VE İSLAMEY İSTANBUL’DA SAHNE ALACAK

Düzce Adıge Kültür Derneği Başkanı Özcan Çakmakçı, Adıgey Cumhuriyeti’nin dünyaca ünlü dans ve müzik grupları Nalmesveİslamey 26 Nisan Cuma akşamı İstanbul’da 85 kişilik kadrosu ile sahne alacağını da belirterek, Kültür Şöleni’nin Çerkes Kültür Evi Derneğimiz tarafından Beylikdüzü ilçesinde gerçekleştirileceğini dile getirdi.

ADIGEY FEDERAL CUMHURİYETİ

Adıgey Federal CumhuriyetiÇerkeslerin Anavatanıdır.. Türkiye ile Rusya’nın 2019 yılını Kültür ve Turizm yılı ilan etmesi dolayısıyla Adıgey Cumhuriyeti de Türkiye ile Rusya arasında bir köprü görevi üstleniyor.

Rusya Federasyonu’nun Karadeniz’e açılan ticari kapısı olan Adıgey, ticaret, turizm, sanayi, kültür ve eğitim alanlarında iş birliği fırsatları da sunuyor.

Yaklaşık 300 sene süren savaşların ardından 1864 Çerkes Soykırım ve Sürgünüyle topraklarından sürülen Çerkesler’in dünyada en fazla nüfusunun yaşadığı ülke Türkiye.

NOT:Ayrıca 24 Nisan Çarşamba gece 23:00 sularında ilgili heyet için Karşılama düzenlenecektir.Perşembe sabahı ise Valilik ve Belediye programları var.

 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Engin Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.