Reklamı Geç
DELTA ALFA RAMAZAN BAYRAMI İLANI
Bugün 25 Mayıs 2020 Pazartesi
İki Partinin Ortak Adayi Ömer Küçük, “iddiali “ Konuştu
“ 15 İHALENİN BEDELİ 34 MİLYON LİRA”
 Ä°ki Partinin Ortak Adayi Ömer KÜÇÜk,  “iddiali “ KonuÅtu
Oy : 32-Puan : 92
+ -
İYİ Parti- CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük  uzun zamandır beklenen basın toplantısını bugün gerçekleştirdi.
İYİ Parti ile CHP il ve ilçe teşkilatı yönetimleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda Ömer Küçük  Düzce Belediyesinin ihalelerine ve ihale yöntemine büyük tepki gösterdi.
Düzce belediyesi tarafından son 1 yılda yapılan 15 ihaleyi slayt eşliğinde kamuoyu ile paylaşan Küçük, sadece paylaştığı bu ihalelerin toplam bedelinin 34 milyon lira olduğunu açıklayarak ‘Borçları ödeyecek kaynağın yeri belli’ dedi.
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, CHP İl Başkanı İlhan Duru başta olmak üzere İGM Üyesi Adayları, Belediye Meclis Üyesi adaylarının da nazır bulunduğu toplantıda Küçük, salondan büyük alkış aldı.
Her iki siyasi partinin il ve ilçe teşkilatları yönetimleri ile kadın ve gençlik kollarının hazır bulundukları programda konuşan Başkan Adayı Küçük, Düzce Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar için ‘Sosyal yardım adı altında yoksul vatandaşlara poşetle toplasanız 1,5 kilo bile tutmayacak sebze veriliyor. Artık kimse bizim insanımızla dalga geçemeyecek’ şeklinde konuştu.  
KÜÇÜK:“BUNLAR ADRESE TESLİM İHALELER”
Düzce Belediyesi’nin son 1 yılda pazarlık usulüyle yaptığı ihalelere değinen ve slayt eşliğinde tek tek ihale konusu, ödenen tutar bilgilerini paylaşan Başkan Adayı Küçük, ‘Bunlar sırf birilerine rant kazandırmak için yapılan adrese teslim ihalelerdir’ ifadelerini kullandı.
 Düzce Belediyesi’nin ihale üretme merkezi gibi çalıştığını ve yüzde doksanının pazarlık usulü ile yapıldığını vurguladı. Sadece 2018 yılında Düzce Belediyesi’nin araç kiralamaya 15 milyon 150 bin lira ödediğini söyleyen Başkan Adayı Küçük, ‘Tüyü bitmemiş yetimin 25 kuruşunu kimseye yedirmeyeceğiz’ dedi.
 ‘İşçisinin maaşını ödeyemeyen belediye Düzceliyi nasıl mutlu edecek ‘ diyen Küçük, kış mevsiminde yapılan tuzlama ve kar küreme çalışması için ‘Kar yağdığında siz yoksunuz ki neden kar küreme aracı alıyorsunuz?’ diye konuştu.

Düzce Belediyesi’nin borçlarının ödenmesi için kaynağın yerinin belli olduğunu ifade eden Küçük, ‘Tüyü bitmemiş yetimin 25 kuruşunu dahi kimseye yedirmeyeceğiz’ dedi.
Düzce’de her şeyin var olduğunu ancak ne tarım kenti, ne turizm kenti ne de sanayi kenti olamadığını ifade eden Başkan Adayı Küçük, ‘Kimliği olmayan bir Düzceyiz’ şeklinde konuştu. Düzce’ye bir kimlik kazandırma ve marka kent yapma konusunda kurdukları ekibe güvenlerini dile getiren Küçük, ‘Düzce Belediyesi, Türkiye’de ses getirecek’ iddiasında bulundu.
Düzce’deki 3 organize sanayi bölgesi doldurulamamışken Akçakoca’ya 5. Sinin açılmaya çalışıldığını söyleyen Küçük, ‘Akçakoca’da sanayinin işi ne?’ diyerek turizme yapılması gereken yatırımın başka kanallara kaydırıldığını dile getirdi.
Düzce’yi ‘marka kent’ yapacaklarını ve bu konuda iddialı olduklarını belirten Küçük, ‘Biz siyasi partileri ön plana çıkarmadık. Düzce’yi kalkındırmak için yola çıktık’ şeklinde konuştu.

“ATIK SU BEDEİL ALINMAYACAK”
12 metreküp sudan para almayacaklarını daha önce açıkladıklarını ve  Düzcelilerden ‘atık su’ bedeli de almayacaklarını açıklayan Küçük, Halk Emek’i açıp, vatandaşa 90 kuruşa ekmek yedireceklerini kaydetti.
Düzce’nin fakirliğe mahkum edildiğini, insanların sadece 50 kuruş fark yüzünden fırınlardan ‘Dünkü ekmeği’  “bayat ekmeği” talep eder hale geldiğini kaydeden Başkan Adayı Küçük, ‘İnsanımıza dünkü ekmeği layık görenlere artık yeter, yetsin’ diye konuştu. Fırıncılar odasıyla görüştüklerini ve Düzce’ye Halk Ekmek açacaklarını ifade eden Başkan Adayı Ömer Küçük, ‘Düzce insanı bizi belediyeciliğimizde ekmeğini 90 kuruşa alacak’ dedi.
 ‘RAMAZAN SOKAĞI’NIN BEDELİ 2 MİLYON LİRA’
Geçen yaz Ramazan ayında Anıtpark’ta düzenlenen ramazan sokağı için yapılan ihaleye 2 milyon 550 milyar lira eski parayla 2 trilyon 550 bin lira ödendiğini açıklayan Küçük, ‘Bu 30 gün için ödenen rakam. Düzce Belediyesi çok zengin. Onun için böyle har vurup harman savurmuş’ dedi.
İhalelerin ancak doğal afet, salgın hastalık gibi ani ve beklenmeyen olağanüstü durumlarda ivedilikle yapılacağı ihale şartnamesinde yazdığı halde örnek verdiği 15 ihalenin de ivedilikle yapıldığını, birçoğuna tek firma katıldığını ve pazarlık usulü denmesine karşın öngörülen bedelden yukarıda rakamlara yapılan sözleşmeler olduğunu söyledi.
Yapılan çalışmalarda Düzce esnafının hiçbir şekilde yer almadığını ve fakirleştirildiğini dile getiren Küçük, ‘Mezarlıktaki parke taşlarının temizlenmesi için ihale yapılıp Sivas’tan bir firmaya yıllık 150 bin lira ödendiğini ifade eden Küçük, ‘Düzce’de mezar taşlarının arasını temizleyip tamir edecek insan yok mu, imkan yok mu?’ diye sordu. 
 ‘BİR SEPETLİ ARACA 72 MİLYON!’
Düzce Belediyesi’nin vatandaşın parasını çar çur ettiğini söyleyen ve bir sepetli araca 5 ay için 72 milyon lira ödendiğini açıklayan Küçük,  Düzce Belediyesi’nin mevcut hizmet binasının temizlik işini bile 12 ay süreyle ihale ettiğini açıklayan Küçük, basın açıklamasında saydığı 2018 yılına ait sadece 15 ihalenin toplam bedelinin 34 trilyon 158 milyar lira olduğunu ve ortalama vadenin 5 y olduğunu açıkladı. Düzce Belediyesi’nin borçlarının ödenmesi için kaynağın nerede olduğunun belli olduğunu söyleyen Küçük, namusu ve şerefi üzerine bir kez daha yemin ederek açıklamasını noktaladı. Küçük, konuşmasının sonunda uzun süre ayakta alkışlandı. 

Basın toplantısını ardından her iki partinin il başkanları ve Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük’le birlikte Valilik önünde toplanan gurup, hep birlikte halkı selamlayarak Belediye meydanına kadar yürüdüler. 
LİSTELERDE ÖNEMLİ İSİMLER YER ALDI
İl Genel Meclis Üyesi Adayları içinde Düzce Özel İdare eski Genel Sekreteri Kenan Üstünel, Belediye Meclis Üyesi Adayları içinde de CHP eski İl başkanı eski Milletvekili Adayı Basri Karslıoğlu, Anap Milletvekili Avni Akyol’un danışmanı Belediye Meclisi eski üyesi Erdoğan Sezgin,  Düzce Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası eski Başkanı Kudret Taş, Belediye –İş sendikası eski Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Oğuz Özyiğit, Doç. Dr. Erkan Dinçer, CHP Düzce eski İl başkanı Müjgan Çakman gibi isimler de yer aldı.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.