Bugün 22 Nisan 2019 Pazartesi
Protokol Kadina Şiddete Karşi Yürüdü
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü'nde bu önemli soruna dikkat çekmek için protokolün katılımıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. Kaynaşlı sınırlarındaki Topuk Yaylası'ndaki etkinliğe protokol eşleri de katılarak, "Kadına şiddete karşı buradayım" dedi.
 Protokol Kadina Åiddete KarÅi YÜrÜdÜ
Oy : 8-Puan : 28
+ -
Düzce'de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla hem il merkezinde hem de ilçelerde farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

Birleşmiş Milletler'in 17 Aralık 1999 tarihinde kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için "Uluslararası Mücadele Günü" olarak kabul ettiği bu günde, ortak vurgu "Kadın yönelik şiddet artık son bulsun!“ oldu. Çeşitli partiler ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de Kaynaşlı'da bulunan Topuk Yaylası'nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.Yürüyüşe, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürlü Hüseyin Deniz, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Yıldırım, protokol eşleri ve çok sayıda vatandaş katıldı."Kadına Yönelik Şiddete Biz de Dur Diyoruz" yazılı afişle yürüyüşe geçen kalabalık, gölün etrafında yürüdü. Etkinliğe katılan kadınlar, "Kadın Şiddete Karşı Buradayım De", "Kadın Şiddet İnsanlığa İhanettir" yazılı pankartlar taşıdı. Yaklaşık 4 kilometrelik alanda yürüyen katılımcılar, daha sonra çevre temizliği yaparak etkinliği sonlandırdı.

 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Objektif Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.