Bugün 20 Mayıs 2019 Pazartesi
İst. Milletvekili Tanal Tbmm’de “ Düzce ” Dedi
CHP’Lİ TANAL: “AKP, DÜZCENİN SORUNLARINI YOK SAYIYOR”
 Ä°st. Milletvekili Tanal Tbmm’de “ DÜzce ” Dedi
Oy : 7-Puan : 21
+ -
CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, TBMM Genel Kurulu’nda Düzce’nin hava kirliliği, aydınlatma sorunu, çimento fabrikası ve Melen Çayı’nın kirliliği sorunlarını dile getirdi. Tanal, “Bolu'dan Düzce'ye inerken Kaynaşlı yolunda ışıklandırmalar yetersiz, kışın hep trafik kazaları oluyor. Benim Ulaştırma Bakanlığından istirhamım o yolun daha fazla aydınlatılmasını talep ediyoruz. Neden aydınlatılmıyor” dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda önceki akşam Düzce’nin sorunları tartışma konusu oldu. Kaynaşlı yolundaki ışıklandırma sorununu dile getiren CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal’a, AKP’li Mustafa Elitaş’tan ve MHP’li Ümit Yılmaz’dan ışıklandırmanın yeterli olduğu tepkileri geldi. Kaynaşlı yolu ışıklandırmasının yeterli olup olmadığının tespiti için bir heyet kurulmasını talep eden Tanal’ın Genel Kurul konuşması ise şöyle:
MAHMUT TANAL (İstanbul)- Bolu'dan Düzce'ye inerken Kaynaşlı yolunda ışıklandırmalar yetersiz, kışın hep trafik kazaları oluyor. Benim Ulaştırma Bakanlığından istirhamım ve Düzce Milletvekili arkadaşımız da herhâlde gayret edecek, o da çaba sarf edecek, o yolun daha fazla aydınlatılmasını talep ediyoruz. Neden aydınlatılmıyor? İkinci konu: Düzce ile Yığılca arasındaki yol çok dar. Yığılca'da bir çimento fabrikası yapılıyor, o çimento fabrikası oradaki arıcılığa zarar vermeyecek mi? Arıcılıkla uğraşan vatandaşımız mağdur olmayacak mı? Değerli Başkanım Ulaştırma Bakanlığı elinizde, arayın, deyin ki: "Mahmut Tanal Meclisin ekim ayında açıldığı tarihten itibaren hiç hava yolculuğu veya tren yolculuğu yapmış mı yapmamış mı?" Ve Ulaştırma Bakanlığından yine OGS, HGS kayıtlarını alabilirsiniz. Düzce giriş ve çıkışlarını ve aynı zamanda Bolu ve Düzce kara yolunu sürekli kullanan bir milletvekiliyim. Tabii ki buradaki milletvekili arkadaşlarımız, keşke onlar da benim gibi Düzce'nin sorunlarını dile getirseler. Yığılca ile Düzce arasındaki yol yapıldı mı? Yapılmadı. Yığılca'da çimento fabrikası var mı? Kime verdiniz? Verdiğiniz kişiler gerçekten orada arıcılığı bitirdi mi bitirmedi mi? Melen suyuna, gayet açık ve net, biraz önce sayın… Yani o ilişkiyi söylemeyeyim ama milletvekili arkadaşımız dürüstçe dedi ki: "Ya, kolektörler tam bitmedi, evet, Melen Çayı'nın suyu kirleniyor. Arkadaşlar, burada halka hizmet Hakk'a hizmettir. Yani netice itibarıyla Düzce "yeşil Düzce" diye geçiyor, şu anda Düzce'de yaşayan vatandaşımız temiz bir hava alamıyor çünkü havası o kadar kirli. Bununla ilgili bir kanun teklifi verdik, dedik ki: Düzce halkı ekonomik anlamda sıkıntılı. Gelin, biz buraya doğal gazı daha ucuz bir fiyattan verelim. Aynı zamanda, yapılacak olan doğal gaz tesisatını da iki yıl ödemesiz, faizsiz olarak verelim. Bu kanun teklifini verdik ama bunu yine Genel Kurula getirmediniz.
Düzce'ye gidin, sokaktaki vatandaşa sorun: "Mahmut Tanal kim, AK PARTİ'li milletvekili arkadaşlarımız kim?" Yani burada ben netice itibarıyla isterseniz milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, gayet rahat, Düzce Belediye Başkanlığında da yarışabiliriz. Açık ve net anlamda buna da hodri meydan diyorum.
 
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.