Bugün 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Anketlerde Düzce Mhp Sürprizi Diyor ...
Türkiye’nin sayılı şirketlerinden birinin yayınladığı ankete göre, ittifaka kapıları kapatan MHP, 17 ilde ipi göğüslüyor. Bu 17 ilin başında MHP’nin kesin alacağı gözüyle bakılan 6 il dışında diğer 11 ilde birinci durumda olduğu belirtilirken, bu illerden biri de Düzce.
 Anketlerde DÜzce Mhp SÜrprizi Diyor ...
Oy : 5-Puan : 15
+ -

2019 yerel seçimleriyle ilgili ellerindeki son araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaşan Araştırma Şirketi MHP'nin birincilik ipini göğüsleyeceği 17 ili tek tek sıraladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin geçen hafta gerçekleşen grup toplantısındaki açıklamasının ardından AK Parti ile yerelde ittifakın sona ermesiyle birlikte, analizler de yeniden yapılmaya başlandı. Bazı anketçiler bu durumun AK Parti'ye yarayacağını ifade ederken bazıları ise MHP ile ittifak olmadan girilecek bir yerel seçimde özellikle İstanbul ve Ankara'nın risk taşıdığını dile getiriyor.

Yerel seçimlerle ilgili olarak Türkiye’nin tanınan bir  Araştırma Şirketini,n sahibi , İttifaksız yerel seçimin AK Parti'ye yarayacağı, MHP'ye yaramayacağı şeklindeki ifadeleri hayretler içerisinde takip ettiğini dile getirirken, elindeki sonuçlara göre MHP'nin kazanmasının olası olduğu iller ve AK Parti için risk taşıyan illeri değerlendirdi.

Şirketin elindeki araştırma sonuçlarına göre MHP, Bartın, Karabük, Isparta ve Osmaniye'yi yüzde 50'nin üzerinde bir oyla, Adana ve Mersin'i ise hatırı sayılır bir oyla yeniden kazanıyor. MHP açısından riskli olan tek yer Manisa...

Bunun ötesinde MHP; Tokat, Çankırı, Afyon, Kütahya, Düzce, Kırıkkale, Niğde, Kastamonu, Aksaray, Uşak ve Zonguldak gibi illerde potensiyel adaylarıyla şu an 1. durumda.

MHP ile ittifak yapmadan yerel seçime girmesinin AK Parti'ye fayda sağlamayacağı görüşü paylaşılırken, her şey bir kenara, İstanbul ve Ankara’nın çok önemli olduğuna dikkat çekiliyor.

 

Kaynak : http://www.akcakocatv.com

Bu haber Editör Kaynağından Editör Objektif Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.