Bugün 22 Nisan 2019 Pazartesi
Gümüşova D-100’de Kazalar Bitmiyor
Düzce’nin Gümüşova İlçesi ile Gölyaka sapağı arasında yıllardır yapılmayan ışıklandırma kazalara neden oluyor. Vatandaş “görün burayı duyun sesimizi” diyerek yetkililerden çare bekliyor.
 GÜmÜÅova D-100’de Kazalar Bitmiyor
Oy : 11-Puan : 27
+ -
Düzce ilinin D-100 Karayolu kenarında bulunan Gümüşova İlçesi ile Gölyaka Sapağı arasında bulunan yolun orta refüjü yıllardır aydınlatılmayı bekliyor. 8 Km’lik bölümün karanlık boğazı andırması özellikle gece karanlığında kaza riskini artırıyor. Bu bölümde “akıllı kavşak” olarak adlandırılan bölümde trafik kazalarının çoğalması vatandaşı çileden çıkarıyor..Yaklaşık 3 yıl önce “orta refüjün aydınlatma yöntemi” üzerinde “SEDAŞ’la Karayolları arasında yaşanan “kriz ve tartışma” ihalenin iptal edilmesine bu bölüm için ayrılan ödeneğin de bir başka ile aktarılmasıyla sonuçlanmıştı. Karayolları “ışıklandırmadan önce bariyer şartı”nı öne sürmüş, SEDAŞ’ta “barıyer bizim işimiz değil, biz aydınlatmayı yaparız” diyerek restleşmelere neden olmuştu. Yapılan resmi görüşmelerin olumsuz sonuçlanması üzerine belirtilen bu bölümün orta refüjü aydınlatılmadan karanlığa terk edilmişti.
 
Gölyaka Sapağı ile Gümüşova ilçesi arasında bulunan bölümde ikamet eden vatandaşlar “kazalar uykularımızı kaçırıyor, yaşadığımız bu çaresizliği yetkililerin bir an evvel çözmesini bekliyoruz” diyerek sıkıntılarını Haber Merkezimize aktardılar..
 
Haber : Yavuz ÇAKAR  (OBJEKTİF AJANS)
 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Objektif Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.