Reklamı Geç
düzce
Bugün 25 Mart 2019 Pazartesi
Ak Parti De Tamayül Yoklamasi Yapildi..
4 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE 51 ADAYIN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLABİLMENİN İLK ADIMI OLAN TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI.
 Ak Parti De  TamayÜl Yoklamasi  Yapildi..
Oy : 10-Puan : 29
+ -
51 aday adayı için 18 Temmuz Kapalı Spor Salonunda saat 10: 00'da başlayan yoklamanın saat 16: 00'da sandıkların kapanmasıyla sona erdi. Buradan çıkacak olan sonuçların AK Parti Genel Merkezine gönderileceği ve Milletvekili adaylarının belirlenmesinde önemli rol oynayacağı belirtildi. Temayül yoklamasında 950 AK Partili oy kullandı.
Aday adayları 18 Temmuz Kapalı Spor Salonunda ki yerlerini alırken oy kullanmaya gelen belediye başkanları, teşkilat başkanları ve mahalle başkanları ile tek tek ilgilendiler.
İl Başkanı Hikmet Keskin ise yapılan temayül yoklamasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “51 aday adayımız şu an hali hazırdaki milletvekillerimizde başvurusunu yaptı. Bakanımızda nezaketen başvuru yaptı. Bugün 16.00’da temayülümüz bitecek, kamuoyu araştırmaları yapılacak. Burada milletvekili aday adaylarımızın CV’leri çok öne çıkıyor. CV’leri genel merkezimiz tarafından alanlarına göre değerlendirilecek. Her bir aday adayımız çok iyi ancak genel merkezde alanlarında iyi, güçlü ve başarılı adaylardan oluşacak. Teşkilat fikirleri alınacak. Ardından Cumhurbaşkanımız, başbakanımız ve teşkilatlar başkanımızın olduğu bir komisyon aday adaylarımız ile görüştükten sonra bunların hepsinin toplamında bu komisyon değerlendirme yapacak ve cumhurbaşkanımıza sonucu verecek. Kriteler değerlendirilecek ve değerlendirme sonucunda da Düzce’mize en faydalı olacak, ülkemizi daha ilerilere taşıyabilecek isimler belirlenecek. ”dedi.
Temayül sonuçlarıyla ilgili de açıklama yapan İl Başkanı Hikmet Keskin, sonuçların genel merkezde açılacağını dile söyledi. Hikmet Keskin; “Temayül sonuçlarımız genel merkezdeki komisyon tarafından açılacak. Orada kurulan komisyonda bütün illerin sonuçları komisyon tarafından sunulacak” dedi.
Temayül yoklamasıyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu; Ortam güzel katılım yüksek. Merkez İlçe başkanı olmam nedeniyle merkez ilçeyi kontrol etmek üzere buradayım. 164 Mahalle ve köy temsilcilerimizin tamamı da burada. Saat 16.00’da sandıklar kapanacak ve hiç açılmadan genel merkezimize verilecek. Genel merkezimizde temayüllerde çıkan sonuçlara göre hareket edecek. Tabi sadece temayüle bağlı değil bu. Temayüllerin ne kadar etkileyeceğini  ben bilemem il başkanımız bilir ama yüzde 20-30’lar seviyesinde olabilir. Gerisi genel merkezimizde” dedi.
Belediye başkanı Dursun Ay’da temayül yoklamasının yapıldığı 18 Temmuz spor salonuna gelerek, aday adayları için oy verdi. Salona gelişinde salon görevlileri ve partililerle sohbet eden Dursun Ay daha sonra oyunu kullanacağı 1 nolu sandığa giderek aday adaylarının bulunduğu oy pusulasını aldı. Ardından oy kullanacağı kabine giren Dursun Ay, oyunu zarfa koyduktan sonra sandığa attı. Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Dursun Ay; “Bugün demokrasi şöleni yaşıyoruz. 51 Aday adayı AK Partiden milletvekili olmak için aday oldu. Bugün ise 48 aday adayımız yoklamadan çıkabilmek için ter döküyor. Bütün aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Allah hangisi hakkında hayırlıysa onun ismini çıkartsın” dedi.
Hüsnü OVALI/Haber/foto
Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.