Bugün 22 Kasım 2019 Cuma
“fındık 2025 Sektör Raporunun Çevirisi” Ve Findiğin Bölge Açisindan Önemi
Düzce Ticaret Borsası tarafından Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’na sunulan ve 2017 Teknik Destek Programı kapsamında kabul gören “Fındık 2025 Sektör Raporunun Çevirisi ve Bölge Açısından Önemi” isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı.
 “fındık 2025 SektÖr Raporunun Çevirisi” Ve     Findiğin BÖlge AÇisindan Önemi
Oy : 34-Puan : 95
+ -
Düzce Ticaret Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen proje açılışına Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Necdet Çiçek, Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Eğilmez ve Genel Sekreteri Ayten Nursel Kocadağ, Akçakoca Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, MARKA Düzce Müdürü İbrahim Pehlivan ve önde gelen  borsa üyesi firma temsilcileri katıldı.  
Proje tanıtımı öncesi konuşan Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, Düzce’nin kalkınması yönünde her türlü çalışmaya destek verdiklerini belirterek, açılışını yaptıkları projeye sağladıkları işbirliğinden dolayı ajans yetkililerine teşekkür etti. 
Karslıoğlu şöyle konuştu: “Borsamız kurulmasından bugüne kadar Düzce’nin bölgenin kalkınması yönünde yapılan her türlü çalışmaya destek verdik ve öncülük ettik.

Üyelerimizin önünü açmak ve Düzce fındığını tüm dünyaya tanıtmak ve hak ettiği değeri alması adına birçok faaliyete katıldık. Konuyla ilgili kuruluş ve birliklerin yönetiminde yer alarak bölgemizin sesinin daha gür çıkması için ne gerekiyorsa yaptık. Son yıllarda ülkemizin hibe, teşvik ve destekleriyle bu sektöre güç veren kurumları Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB, Tarım Bakanlığı ve kalkınma ajansları gibi kurumlar ile işbirliğimi arttırarak üyelerimizin söz konusu destekleri hakkında bilgi sahibi olmaları ve azami ölçüde bu desteklerden faydalanmaları adına çalışmalar yürüttük. Bugün bizleri burada buluşturan projemizde bölgemizin kalkınma ajansı olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle tamamlanmış bir projedir. Bu işbirliğinden dolayı ajans yetkililerine de çok teşekkür ediyorum. Fındık sektörünün dünyadaki 2025 yılına kadar durumunu öngören bir araştırmayı içeren bu raporu Ekonomi Bakanlığımızın ihracata verdiği destekler kapsamında satın aldık.”   dedi. 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.