Bugün 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Düzce Üniversitesinde İhtisas Çalişmalari
Düzce Üniversitesinde, çevre ve sağlık alanlarındaki ihtisaslaşma programına yönelik yönetim modelinin geliştirilmesine gönüllü ekipte destek veriyor
 DÜzce Üniversitesinde Ä°htisas ÇaliÅmalari
Oy : 26-Puan : 73
+ -

Konuyla ilgili olarak Rektörlük Çalıştay Salonu’nda yapılan toplantıya; Düzce Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, çevre ve sağlık teknolojilerinde ihtisaslaşma koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, öğretim üyeleri ve koordinatörlük uzmanları katıldı.
Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2016 yılının ekim ayında yükseköğretim kurulu ve kalkınma bakanlığı tarafından başlatılan “bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması projesi”nde Düzce Üniversitesi’nin 5 pilot üniversite arasında yer alma başarısı gösterdiğini ifade etti. Kalkınma Bakanlığı ve YÖK’’ün, çevre ve sağlık alanlarında desteklenecek olan düzce üniversitesi’nden, alt kırılım ve odaklanma alanlarını belirlemesini istediğini dile getiren rektör çakar, birimler, bölgenin aktörleri, YÖK ve kalkınma bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler sonucu; çevre konusunda “tarımsal atıkların endüstriye geri kazanımı” alanını, sağlık konusunda ise “geleneksel ve tamamlayıcı tıp” alanını alt kırılım olarak belirlediklerini sözlerine ekledi.
Sağlık alanında tıbbi bitki yetiştiriciliği ve sağlık turizmi, çevre alanında ise tarımsal atıklardan katma değerli ürün üretimiyle bölgeye dokunmak istediklerini belirten Prof. Dr. Çakar, Düzce Üniversitesi’nin hem insan kaynağı hem de araştırma kapasitesi ile projenin başarıyla yürütülmesi açısından avantajlı noktalarının olduğunu söyledi.
Çevre ve sağlık alanlarındaki ihtisaslaşma programı için yönetim modeli oluşturduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla çevre ve sağlık teknolojilerinde ihtisaslaşma koordinatörlüğü’nü kurduklarını belirterek geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulama ve araştırma merkezi ile tarımsal atıkların endüstriye geri kazanımı uygulama ve araştırma merkezi’nin çalışmalarına başladığını dile getirdi.
Düzce üniversitesi çevre ve sağlık teknolojilerinde ihtisaslaşma koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, şu ana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı.

Gönüllülük esası üzerinden yürümek istediklerini ifade eden Prof. Dr. Uğraş, projeye çekirdek bir ekiple başladıklarını sözlerine ekledi.
Biz kavramını çok önemsediklerine dikkat çeken Uğraş, gönüllü öğretim elemanlarıyla proje ekibini genişletmek istediklerinin altını çizdi. Yönetim modeli kapsamında ekip koordinatörlüklerinin oluşturulduğunu söyleyen Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, ekiplerin yapacağı iş paketlerinin belirlendiğini ifade ederek daha sonra iş paketlerinin yürütülme aşamasına geçileceği bilgisini aktardı.
Projede akademik çalışmalardan ziyade ürün üretimi üzerine yoğunlaşacakları vurgusunda bulunan Uğraş, öğretim elemanlarından gelen soruları cevaplandırdı.

Bu haber Editör Kaynağından Editör Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.