Reklamı Geç
Bugün 24 Ocak 2020 Cuma
Sinbo Düzce’de Yer Sıkıntısı Yaşıyor
5 bin kişiye istihdam sağlayacak dev marka “SİMBO Düzce’de yer sıkıntısı yaşıyor.” SİNBO, Türkiye'deki üretim tesislerini bir araya getirmek için önemli bir adım atıyor. İstanbul ve Çorlu’da hali hazırda üretim yapan fabrikalarını Düzce'de tek çatı altında toplamayı hedefleyen marka, yakın bir gelecekte faaliyete geçecek yeni fabrika yatırımıyla 5 bin kişiye istihdam sağlayacak yatırım büyüklüğü yaklaşık 200 milyon dolar olacak fabrika için Düzce'deki mevcut 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri'nde yeterli büyüklükte bir alan bulunmazken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün öncülüğünde hazırlıkları süren fabrika yatırımı için yer belirleme ve teslim çalışmaları son sürat devam ediyor.
 Sinbo DÜzce’de Yer Sıkıntısı YaÅıyor
Oy : 43-Puan : 128
+ -
Düzce fabrikasının ilk etapta 1.000 kişilik istihdam ile faaliyete geçmesi planlanıyor. Fabrikanın 4-5 yıl içerisinde ise istihdam kapasitesini 5 bin kişiye kadar çıkarması hedefleniyor. SİNBO'nun Düzce'de üretime başlamasıyla birlikte birçok yan sanayi kuruluşu da bu durumdan olumlu yönden etkilenecek. Fabrika yatırımı geçtiğimiz ay yürürlüğe giren Üretim Reform Paketi'nde sanayiciye getirilen büyük imkanların etkisiyle hayat bulacak. Halen yaklaşık 80 ülkeye ihracat yapan SİNBO, yakın bir gelecekte tüm dünyaya ihracat yapan bir 'dünya markası' haline gelmeyi hedefliyor. Turquality ile birlikte dünyadaki global ve lokal rakiplerinde bulunmayan avantajları elde den SİNBO'nun günlük 40 bin adetlik ürün kapasitesi bulunuyor.
İSTİHDAMA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK
Yeni fabrika yatırımına ilişkin bilgi paylaşan SİNBO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir, "Kurmayı hedeflediğimiz tesis sadece bizimle sınırlı kalmayacak, yan sanayi ve tedarikçilerimizin de bu bölgeye gelmesine yol açacak. Ve bölgede ciddi bir istihdam rakamına ulaşılacak. Hedefimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vizyon ve misyonumuz doğrultusunda hareket edip, ulaşmak istediğimiz noktalara gelerek Türk Malı ve kalitesini dünya pazarlarında önemli noktalara taşımaktır" dedi.

 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Furkan UÇAR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.