Reklamı Geç
düzce
Bugün 27 Mart 2019 Çarşamba
Düzce Sağlık Müdürlüğü'nden Vefa
Basın toplantısıyla başlanan programda bisikletliler 300 km. yol katetti.
 DÜzce Sağlık MÜdÜrlÜğÜ'nden Vefa
Oy : 22-Puan : 65
+ -
15 Temmuz Şehit  ve  Gazileri Anısına Düzce  İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlendi. 11 Temmuz 2017 tarihinde basın mensuplarına yönelik düzenlenen toplantı ile Müdürlüğün 2017 yılı ilk 6 aylık faaliyetleri basına anlatıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası kapsamında Şehit ve Gaziler Anısına düzenlenecek olan Bisiklet Turu ile ilgili bilgiler verildi. 12 Temmuz 2017 Çarşamba günü Anıtpark Meydanında İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.Mustafa ÖZYÖRÜK'ün başkanlığında hafta dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinliklerin açılış programı yapıldı.
“ŞEHİT UFUK BAYSAN UNUTULMAZ”
İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Bisiklet Kulübü'nün katılımlarıyla yaklaşık 100 kişilik bisiklet ekibi açılış töreninin ardından bisikletleriyle ilk olarak Düzce Şehitliği ardından 15 Temmuz şehidimiz Ufuk BAYSAN'ın kabri ziyaret edilerek, Kuran'ı Kerim okundu. Daha sonra bisiklet ekipleri buradan yola çıkarak Gümüşova ve Cumayeri ilçelerine geçtiler. Aynı gün il genelinde başlatılan Bisiklet Kardeşliği Projesi kapsamında Suriyeli ve Iraklı mülteci çocuklar ile Türk çocuklarını Sağlık Müdürlüğü  çatısı altında biraraya getirildi. Bisiklet turunun ikinci gününde ilk olarak Gölyaka ilçesi, ardından Çilimli ilçelerine gidildi. Aynı gün İl Sağlık Müdürlüğü katında 15 Temmuz konulu sergi açıldı.


Bisiklet turunun üçüncü gününde Münih'ten Ankara'ya gidecek olan bisikletli ekip, Anıtpark Meydanında karşılanarak İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Öztürk makamında ziyaret edildi. Aynı grup, ilçe ziyaretleri kapsamında Kaynaşlı'ya geçişte Düzce gurubuna eşlik ettiler.
Kaynaşlı ziyaretinin ardından Ankara'ya gidecek olan ekibe refakat etmesi için Sağlık müdürlüğü  tarafından ambulans ve sağlık ekibi desteği sağlandı. İl Sağlık Müdürü Öztürk, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü olarak günün anısına yaptırmış oldukları 15 Temmuz temalı tişörtleri Ankara'ya göndererek TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN'a teslim edilmesinin sağlandığını söylediKaynaşlı ziyareti sonrasında Yığılca’ya geçilerek, Belediye Başkanı Muzaffer YİĞİT'e Türk Bayrağı ve Bisiklet hediye edildi. Katılımcı gurup, 15 Temmuz günü bisiklet ekibi Akçakoca'ya geçerek, 15 Temmuz nöbetini kamp kurarak, tuttu. Gün boyunca UMKE Ekipleri, Sağlıklı Yaşam Araçları ve Organ Bağışı standları açılarak bilgilendirmeler yapıldı. Akşam saatleri itibariyle de “Düzce Kan ve Organ Veriyor Hayat Kurtarıyor”  temalı etkinlikler kapsamında sağlık çalışanları öncülüğünde 220 vatandaştan kan bağışı alındı.
DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ 
Daha sonra il genelinde faaliyet gösteren tüm birimler ile Anıtpark Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine katılım sağlandı.

 
Bu haber Editör Kaynağından Editör Furkan UÇAR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.