Bugün 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Chp'den 3 Ayrı Suç Duyurusu
CHP Düzce Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Köroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün kamp alanına gübre dökme eylemine karışan ve gözaltına alınarak para cezasıyla salıverilen şüpheliler ile Rabia heykeli ve iki konu hakkında sosyal medyada paylaşılan haberlerde eleştiri boyutunu aşarak hakarete varan yorum yapanlar için suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
 Chp'den 3 Ayrı SuÇ Duyurusu
Oy : 27-Puan : 70
+ -
CHP Düzce Merkez İlçe Gençlik Kolları Düzce’de son dönemde gündemden düşmeyen iki konu üzerine 3 ayrı suç duyurusunda bulundu. Düzce Adliyesine giderek suç duyurusunda bulunan CHP Düzce Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Köroğlu, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Adalet Yürüyüşü sırasında kamp alanının önüne bir kamyon hayvan gübresi döktükten sonra yakalanarak para cezası verilen 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Köroğlu, “Bu şahısların eylem öncesinde ve sonrasında sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımların olayın sıradan bir çevre kirletme olayının olmadığını gösteriyor.
Eylemin halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme, halk arasında korku ve panik yaratma amaçlı olduğu, tamamen planlanmış organize bir girişim olduğu anlaşılmıştır. Yalnızca Türk Ceza Kanunu’nun 181 ve 184. maddeleri değil 125, 213, 215 ve 216. maddelerinin de ihlal edildiğini öngörerek Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmuş bulunmaktayız” ifadelerine yer verdi. Köroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın Düzce Belediyesinin yaptırmış olduğu Rabia heykeli ve sosyal medyada paylaşılan haberlerde eleştiri boyutunu aşarak hakarete varan yorum yapanlar hakkında da suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.
Bu haber Editör Kaynağından Editör Furkan UÇAR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.