Reklamı Geç
düzce
Bugün 27 Mart 2019 Çarşamba
Akçakoca’da Büyük Coşku!
Gemi işletmeciliğine destek olmak, kabotaj hakkının elde edilişini kutlamak için her yıl 1 Temmuz tarihinde kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 91.yıl dönümü Akçakoca’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 AkÇakoca’da BÜyÜk CoÅku!
Oy : 14-Puan : 40
+ -
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. Yıldönümü de Akçakoca’da etkinlikler ve birçok spor dalında yapılan müsabakalarla kutlandı. 
Balıkçı  barınağında  düzenlenen  törende  bir  konuşma  yapan  Vali  Yardımcısı  Hasan  Bağcı, Denizcilik Bayramını  kutlamaktan  ve  sizlerle  birlikte  olmaktan mutluluk  duyuyorum  dedi. 
Bağcı, ilçede turizmi n gelişmesi için çalışmaların, yatırımların yapıldığını vurguladı. 
Bağcı,  Geniş  ve  Mavi  Bayraklı  plajları  ile  mağarası, kalesi  ile  yeşilin  ve  mavinin  birleştiği  doğal güzellikleriyle Batı  Karadeniz’in  incisi  Akçakoca  1950 yıllarında  turizm faaliyetlerine başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. 
Turizm faaliyetlerinden daha fazla yararlanmak için yatırım yapmak zorunluluk taşımaktadır. 
İlçemizde de bir takım bu anlamda hizmetler olmuştur. 
Akçakoca’ya yapılan yatırımlar ile ilçemiz turistlerin gelmesi için cazibe merkezi haline gelmiştir dedi. 
Vali Yardımcısı Bağcı’dan sonra kürsüye davet edilen Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de Kabotaj Bayramını her sene olduğu gibi bu sene de coşku içinde kutladıklarını ifade ederken desteklerinden ötürü Valilik ve Kaymakamlık makamlarına teşekkür etti. 
Yemenici “İnşallah güzel yarışlarla seyircilerimize en coşkulu şekilde yaşatırız. Kabotaj Kanunu’nun 1 Temmuz 1926’da yürürlüğe girdi. 
Denizlerimizin egemenlik haklarını Türkiye Cumhuriyetine geçmesiyle gerçekten bir bayram olarak kutlanmasına vesile oldu. 
Biz de göreve geldiğimiz günden beri 1 Temmuz’u daha coşkulu yaşatmak istiyoruz. 
Valimiz,  Kaymakamımız da  bu  bayramda  büyük  destek  veriyorlar  bizlere.
İnşallah seyir zevki olan yarışlar olur ifadesini kullandı. Konuşmalarının ardından, çeşitli  dallarda yüzme, tekne, halat çekme, ördek yakalama yarışı ve yağlı direkte bayrak kapma yarışı yapıldı. 
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı”nın simgesi haline gelen yağlı direk yarışı yaklaşık 1 saat süren mücadelenin ardından Erkan Ertürk tarafından kazanıldı. 
Yarışma sonrası dereceye girenlere ödüllerini protokol mensupları verdi. 
1 Temmuz 1926 yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile birlikte denizler ve kara sularında her türlü egemenlik Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşlarına geçmiş, yabancı devletlerin tüm imtiyazları kaldırılmış ve bu kanunun yürürlüğe girişi her 1 Temmuz’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştı.  
Bu haber Editör Kaynağından Editör Furkan UÇAR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.