Reklamı Geç
Bugün 07 Nisan 2020 Salı
Bakan Özlü Noktayı Koydu
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Akçakoca'da sorunlu okulların fiziki yapılarını incelemek ve yaşanan sorunları çözmek amacıyla Düzce’ye geldi ve Akçakoca ilçesinde Eğitim toplantısı düzenledi.
 Bakan ÖzlÜ Noktayı Koydu
Oy : 43-Puan : 129
+ -

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi’nin İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmesinin ardından yaşanan sorunlara son noktayı Bakan Faruk Özlü koydu.

 Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özlü'nün merkeze çekilmesine sebep olan  soruna el atan Bakan Özlü,  Sosyal Bilimler Lisesi  ve İHL öğrencilerinin 2016-2017 eğitim yılını  öğrenime devam ettikleri mevcut  okullarda tamamlayacaklarını açıkladı.

Gün boyu Akçakoca’da incelemelerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, veliler ve devlet yetkilileriyle yaptığı görüşmelerinin ardından düzenlediği basın toplantısında alınan kararı açıkladı.

Öğlen saatlerinde Akçakoca Kaymakamlığında velilerle toplantı yapan Bakan Özlü, ardından ilçede bulunan okulları tek tek gezerek incelmelerde bulundu. Yapılan inceleme gezisisin ardından tekrar Kaymakamlık binasına gelen Özlü yetkililerle yaptığı son toplantının ardından kararı açıkladı.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bakan Faruk Özlü, Akçakoca’ya Barbaros Anadolu Lisesi ve Osmaniye İlkokulunun bulunduğu alana yeni bir eğitim kampüsü  yapılacağının müjdesini verdi.

Akçakoca’ya Fen Lisesi yapılacağını ve aynı okul kampüsünde Sosyal Bilimler Lisesi’nin de olacağını belirten Bakan Faruk Özlü açıklamasında,  Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi için yapılacak olan yeni okulun 2017-2018 eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini söyledi.

Sosyal bilimler lisesi ile ilgili 2 aylık çalışmanın ardından bir karara vardık ve Akçakoca'da bütün okullarla ilgili düzenleme yaptık  diyen Özlü alınan kararları açıkladı:

buna göre:

1-Anadolu Turizm Meslek lisesi  Endüstri meslek lisesinin C blok müstakil binasına şubatta taşınacak.

2-Boşalan Anadolu Turizm Meslek Lisesi modern bir pansiyona dönüştürülecek ve Sosyal Bilimler Lisesi yönetimine bırakılacak. Şubatta Erkek öğrenci yurdu olacak

Şehit Ercan Çelik pansiyonu turizm meslek lisesi uygulama oteli olacak

3-Halen boş olan Orhan Gazi ilkokulu onarılıp eylülde Kız Meslek Lisesine verilecek

4- Osmaniye ilkokulu Eylülde kız meslek lisesinin binasına geçecek

5-Osmaniye ilkokulu ve Barbaros lisesi binalarına deprem testi yapılacak. Sağlam değilse yeni bina yapılacak. Ve Sosyal Bilimler Lisesi ve Fen Lisesi aynı kampüste 2 ayrı binada önümüzdeki eğitim öğretim döneminden itibaren hizmet verecek.

6- İmam Hatip Lisesi aynı yerinde kalacak.

 Video izlemek için linke tıklayınız...
https://www.youtube.com/watch?v=N88szfTyQ3o
 

Bu haber Editör Kaynağından Editör Kenan Nergiz Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2020 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.