Bugün 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Günal Uyardı!
Düzce Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Remzi Günal, vergi borcu olanları uyardı. 31 Ekimin son başvuru tarihi olduğunu hatırlatan Günal “Son günü beklemeden vergi borcu olanlar yapılandırmaya gitmeli” uyarısında bulundu.
 GÜnal Uyardı!
Oy : 26-Puan : 75
+ -

Vergi Affı” olarak ta bilinen 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” un Resmi Gazetede yayımlanmasıyla birlikte gündeme gelen yeni yapılanmayla ilgili  olarak Günlük Programı'nda Erol Tayhan'ın sorularını cevaplandıran Düzce Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Remzi Günal, son başvuru tarihinin 31 Ekim 2016 tarihi olduğunu hatırlatarak, son gün beklenmeden başvuru yapılması önerinde bulundu.       

Vergi Affı'nın devletin çıkardığı kanunla alacak hakkından vazgeçmesi şeklinde tanımlayan Oda Başkanı Günal :” Vergi affı yasayla düzenlenir. Vergi affıyla devlet alacağından vazgeçmiş olmaktadır. Vergi affı  asıl alacak yanında  cezaları da  kapsadığından  devlet cezalandırmaktan da vazgeçmiş olmaktadır” dedi.

DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE BÖYLE AF YOK

“ Dünyanın hiçbir ülkesinde  bizdeki kadar vergi affı olmamaktadır” diyen Düzce SMMMO 

Başkanı Remzi Günal, Cumhuriyet kurulduğundan beri  32 tane  vergi affı çıkarıldığını da hatırlatarak son gün beklenmeden tüm borçlarla ilgili olarak ilgili kurumlarla irtibata geçilmesi gerektiğini” hatırlattı.

BELEDİYE, TSO, DOĞAL GAZ VE SEDAŞ'TA BU KAPSAMDA..

Devletin alacağı borca sadece  “Vergi Borcu” olarak bakılmaması gerektiğini dile getiren Oda Başkanı Günal:” Belediyeler, TSO, DERGAZ ve SEDAŞ ve SEPAŞ gibi kurumları da kapsadığını unutmamak gerekir” dedi.

Günal:”Bu yapılandırma tüm halkı kapsayacak şekilde bunu unutmamak lazım..Belediye TSO oda aidatlar gibi belediyeye olan su borçları çevre temizlik vergisi gibi vergileri hatta otoyol geçişlerini bile kapsıyor.Eğer kısa sürede daire alıp satmışsa kısa sürede alıp satmada değer artış vergisi varsa  kimse farkında olmaz belki ama 50- 60 bine alıp 100- 150 bine satmışsa...işte o değer artış vergisinin ödenmesi de gerekiyor” dedi

“Gib.gov.tr 'den vatandaşlar internetten girerek TC nosunu yazarak kendi adına düzenlenmiş bir borcu varsa oradan görebilir sorgulayabilir” diyen Remzi Günal:”Geniş olarak bütün vatandaşları ilgilendiriyor.Yapılandırma kapsamındaki borçlar.Askerlik para cezası,seçime girmemiş kişiler,nüfus para cezası nüfus kagıdını yenileyenlerin para cezası, trafik para cezası, karayolları taşıma, otoyollar köprülerden ihlalli geçişler,RTÜK tarafından verilen para cezaları bunlar 30 Haziran 2016 tarihinden önceki döneme giren borçları kapsıyor.Birde 19 Ağustos 2016 tarihinden önce borçlar var.Kaynak kullanım destekleme fonu öğretim kredisi haksız yere yararlanılan destek ödemeleri” olduğunu da hatırlatan Günal, ödemede tüm bankaların kolaylık sağladığını da vurguladı.

 

Bu haber Editör Kaynağından Editör Seda KAŞKİR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.