Bugün 26 Şubat 2021 Cuma
Byegm Ve Yeşilay Elele...
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında “Bağımlılıklara Karşı Yerel Medya Kapasite Geliştirme Projesi” temelinde işbirliği protokolü imzalandı. 7 bölgeyi kapsayan ve 7 ilde gerçekleştirilecek bu önemli proje için hazırlanan işbirliği protokolünün imzalarını, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü Savaş Yılmaz attı.
 Byegm Ve YeÅilay Elele...
Oy : 111-Puan : 385
+ -

Uyuşturucu, alkol ve tütün bağımlılıkları temelinde herhangi bir normalleştirme veya özendirmeye sebep olmayacak şekilde yayın yapmanın öneminden hareketle, basın mensuplarının, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan bağımlılık ile ilgili kapasitesinin artırılmasını amaçlayan proje, başta yerel medya olmak üzere yayın araçları ile halkı bilgilendiren tüm kamu kurum ve kuruluşları ile Yeşilay gönüllülerinin bağımlılık iletişimi kapasitesinin artırılmasını hedefliyor.


Günlük iletişim dilinde bağımlılıkla ilgili hataların azaltılması, yanlış ifadelerden veya iletişim dilinden kaçınılması, özendirici içerik veya görsel kullanımının önlenmesi gibi konuları merkeze alacak proje, BYEGM ve Yeşilay işbirliği ile yürütülecek

Bu haber Editör Kaynağından Editör Seda KAŞKİR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
sami şahin20.10.2030-14:05:13 asıl ulaşılması ve anlatılması gereken meslek grubu bana göre basın mensupları tabii ki bazı basın mensupları gazetecilik taslayanlar. rakı içmeyi alkol almaıy büyük bir marifet sanan gazeteciler. belki bu mesajımı da yayınlamayacaksınız siz ama olsun ben yazayım da sizde yayınlamayın önemli değil. Ancak inanın alkol kullanmayı marifet sanan basın mensupları çok bu ülkede. kötü alışkanlıklar alenen ifşa edilince bunu da gazeteciler yapınca iyi örnek olmuyor.
esra veli 20.10.2024-16:23:35 yeşilay ve basının böyle önemli bir konuda işbirliği yapması çok önemli.basını kullanıp kötü örnek olan basın mensupları sözüm ona gazetecilerde bir aynaya bakma fırsatı bulurlar belki. düşünce sahiplerini tebrik ediyorum.
erhan turan20.10.2018-10:46:53 yeşilay cemiyeti ile basın adına byegm nün kötü alışkanlıkların telafisi için bir araya gelmesi takdirlik. öncelikle basın mensuplarının kurallara uyması ve kötü alışkanlıklardan arındırılması gerekiyor. sayın genel müdürü tebrik ediyorum.
1

Tüm Yorumlar

 
Öne Çıkanlar
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.