Reklamı Geç
düzce
Bugün 27 Mart 2019 Çarşamba
Kavak, Müjdeyi Verdi
Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanı Necmettin Kavak, Düzce Ovasının Kapalı Sistem rehabilitasyon sisteminin onaylandığı müjdesini verdi.Düzce Ovası Sulama Birliği Olağan Genel Kurulunda güven tazeleyen Kavak, kararın Düzce ovasının kurtulması anlamı taşıdığını söyledi.
 Kavak, MÜjdeyi Verdi
Oy : 31-Puan : 95
+ -

Düzce Ovası Sulama Birliği 4.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Necmettin Kavak'ın güven tazelediği genel kurul sonrası kendisine verilen güvene teşekkür eden Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanı Necmettin Kavak,  verimli Düzce ovasının kurtarılması için sulama sisteminin rehabilite edilmesini savunduklarını belirterek, milletvekilleri, siyasilerimiz ve bakanımız ve başbakanla yapılan görüşmelerin olumlu  sonuç verdiğini belirterek gelişmeleri paşlaştı: "Düzce Ovasının alt yapı rehabilitasyon sistemi ihalesi ekim ayında ihaleye çıkıyor" diyen Kavak,  180 milyonluk  rehabilitasyon ihalesinin ekim ayında yapılacağını söyledi.

DÜZCE, DAHA BÜYÜK DEĞER KAZANACAK

Düzce Sulama Birliği Başkanı Necmettin Kavak, Düzce'nin ciddi anlamda verimli bir araziye sahip olduğunu ancak sulama sisteminin bu arazinin konumuna uygun olmadığını dile getirerek,  toprağın   daha iyi değerlendirilebilmesi için "Kapalı Sistem rehabilitasyon sistemiyle sulanması gerekir, verim acçısından ve toprağın değerinin kazanılması topraktaki minerallerin de ölmemesi için kapalı sistem sulama olmazsa olmazımızdır.Düzce ovası eğer kapalı sistem sulama sistemine geçerse her mevsim ürün yetiştirme imkanına kavuşacağız.Toprağımız daha da büyük değer kazanacaktır. Ürün çeşidimiz artacaktır. Şuursuzca arazilere akıtılan,  boşa akıtılan sularımız kontrol altına alınmış olacaktır.Su da arazilerimiz de daha da büyük dğer kazanacaktır.Bu amaçla kapalı sistem ihalesinin ekim ayında yapılacağının duyurulmuş olması Düzce'miz için büyük bir gelişmedir. Katkı sağlayan büyüklerimize teşekkür ediyoruz" dedi. 

Bu haber Editör Kaynağından Editör Seda KAŞKİR Tarafından Yayınlandı.
Tüm Yorumlar
Şuan Kayıtlı Bir Yorum Bulunmamaktadır.İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Tüm Yorumlar

 
Arşiv
Anasayfa
Foto Galeri
Videolar
Köşe Yazarları
Hakkımızda
Reklamlar
Editör
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright © 2019 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.